Tanártovábbképzés külföldön - pályázattal

csütörtök, 22 november 2018 20:25

OUTDOOR & ENVIRONMENTAL EDUCATION FOR EUROPEAN EDUCATORS Kiemelt

Írta:
  • Helyszín: InterEducation - Chelmsford - Anglia
Iskolánkból a Nagyrédei Szent Imre Általános Iskolából idén három fő vett részt Erasmus+ KA1 mobilitásban. Korábban a nyelvi kompetenciák fejlesztése volt az elsődleges célunk, ez alkalommal pedig szakmai továbbképzésen vehettünk részt. Olyan kurzusokat választottunk, ahol jó gyakorlatokkal, új módszerekkel és oktatási formákkal ismerkedhetünk meg és ezeket „hazahozva” még érdeksebbé tehetjük az oktatást iskolánkban. A saját mobilitásom kiválasztásánál arra törekedtem, hogy az szorosan kapcsolódjon az érdeklődésemhez, a projektünkhez, (környezetvédelem, erdeiiskola, ökoiskola), ennek megfelelően az InterEducation mint képző intézmény által szervezett OUTDOOR & ENVIRONMENTAL EDUCATION FOR EUROPEAN EDUCATORS kéthetes továbbképzésén vettem részt Angliában, 2018. októberében, Chelmsfordban és környékén. Kint tartózkodásom alatt betekintést kaptam az angol oktatási rendszer számomra fontosnak tartott részébe, lehetőségem volt job shadowing (hospitálás) tevékenységre jó néhány Általános és középiskolába: • Rayleight Primary School, • Briscoe Primary School, • James Hornsby School Erdei képző központba: • Danbury Outdoor Center • Mersea Outdoor Center • Essex Wildlife Trust Hanningfield Reservoir Környezetvédelmi központba: • Anglian Water Center, Chelmsford Water Recycling Center Élményekben és tapasztalatokban gazdag két hetet tölthettem el. A kurzus során végig azt tartottam szem előtt, hogyan tudom a tanultakat a hétköznapi munkámban felhasználni. Köszönöm ezt a páratlan élményt és a kivételes lehetőséget, amit ezzel az úttal teljes mértékben megkaptam. Nagyréde, 2018. 11. 20.

Kapcsolódó elemek

Új hozzászólás