Az alkotó én – kreatív pedagógus – Pataki Marianna művészeti vezetővel.
Mindig szerettem rajzolni, alkotni, sok-sok kreatív eszközt, szemléltetőt, dekorációt készíteni osztályomnak, iskolai rendezvényekre, műsorokra, vagy akár az iskola falaira. A kisördög bennem bujkált, hogy szeretném felfedezni vagy megerősíteni önmagam alkotói oldalát!
Ezen a kurzuson Pataki Marianna – trénerünk- vezetett bennünket kedvesen, inspirálva, célunk felé, az alkotó én aktivizálása a professzionális én kiteljesedése érdekében.
Már az ismerkedési napon ecsetet ragadtunk alapozáshoz, majd csapatépítési játékokon keresztül ismerkedtünk a csoporttagokkal. Az esti ismerkedési vacsora után már nagyon vártam a másnapot, egy „hurrá” érzéssel indultam neki a hétnek.
Minden nap egy csoda volt számomra! A festésen keresztül, a bennem lévő „alkotóval” szimbiózissal tettem meg a festés tanulási folyamatát. Mariann mindig tovább „lökött”, bátorított, megpróbált mindig az én szemszögemen keresztül kibontakoztatni. Nagyon hálás vagyok neki az élményért.
Egyidőben több kurzus volt a helyszínen, így rögtönzött kiállításokat is volt módunk készíteni. A vélemények a munkánkról nagyon kedvesek voltak. Igaz amatőrként alkottam, de az élvezeten túl még büszke is voltam magamra. A Csapatépítő kurzus, szinte testvérkurzusnak fogadott minket, mert sok játékba bevonta a mi csoportunkat, így vendégként jártunk egymás kurzusaira is.
Kreativitásfejlesztő gyakorlatokkal, játékkal, a saját módszertani repertoárunkat is bővítettük, hiszen egy-egy Petőfi vers illusztrációját is megalkottuk, ami a későbbiekben verstanulási módszereim közé be tudom építeni.
Három, szerintem egész „jó” festményt vittem haza, – az otthonomban biztosan találok nekik helyet,- melyek mindig emlékeztetni fognak erre a fantasztikus tanfolyamra!
Megismertem a grafikai tervezés tanárok számára hasznos fortélyait az Adobe Express platform segítségével.
Mindenkinek szívből tudom ajánlani ezt a kurzust!
További hasonló írások
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!