A kurzus végére a hallgatók olyan digitális eszköz ismeretével gazdagodnak, mely tetszőleges tartalommal tölthető fel, az éppen aktuális igények szerint.
Jó gyakorlatokat sajátíthatnak el a digitális eszközzel támogatott differenciálás, az önálló munkára nevelés terén. Megismernek egy eszközt, mely alkalmas a tanulók egyéni fejlesztésének tudatos tervezésére, ellenőrzött segítésére, önálló tanulásuk támogatására.
Olyan platform használatába kapnak betekintést, mely képes a matematika tanításának speciális igényeit kielégíteni.
Olyan platform használatába kapnak betekintést, melyen nem csupán saját, paraméterezett feladatgyűjteményt szerkeszthető, de a feladatok opcionális segítő lépésekkel is elláthatók, mely segítségek szükség esetén láthatatlanná tehetők, azok törlése nélkül.
A kurzus leírása:
Korunk áldása és átka, a digitális technológia, mely egyre szélesebb tért nyer az oktatás támogatásában is. A gombamód szaporodó weboldalak, platformok, applikációk erdejében szinte reménytelen eligazodnunk. Hiába is tanulunk újabb és újabb felületeket kezelni, egyre csak azt látjuk, hogy nem elég sokoldalúan használható ki egy-egy újdonság. A befektetett munkánk, és annak hasznosulása megkérdőjelezhető ár-érték arányt mutat.
Akkor hát miért megint egy újat ismerjünk meg? Miért az EduBase?
„A matematika az a természettudományos terület, ahol a kísérletezésnek, s a vele járó esetleges kudarcoknak semmilyen veszélye nincs, szabad az út a tapasztalatszerzéshez. Nincs is más dolgunk, mint „csupán” jól tervezni vitahelyzeteket, problémák sorát, melyek feldolgozásakor a tanítványaink kisebb-nagyobb tévedések árán saját felfedezéseket tehetnek, a megismerés örömét élhetik át, miközben vitakultúrájuk, toleranciás képességük, intellektuális bátorságuk egyaránt fejlődik.”.
– Na, persze – mondhatnánk, de épp a matematika tanítása számos olyan gondolatmenet készségszintre emelését várja tőlünk, amit aztán nem csupán a matematikai gondolkodásban, hanem az egyéb tudományok területein is nélkülözhetetlen rutinként kell használnunk. Ahhoz, hogy ilyen készségek birtokába juttassuk tanítványainkat szükség van rengeteg gyakorlásra is.
Az Edubase arra ad lehetőséget, hogy az ilyen gyakorlást kiemeljük a tanítási órák keretei közül, hogy ott valóban az történjen, ami nem algoritmizálható, amiben szükséges a tanári jelenlét.
– Na, persze – mondhatnánk ismét, hiszen a házi feladatok nem túl jól működő, egyre vitatottabb szerepét jól ismerjük, az pont erre való.
Ó, igen, a digitális világ egyik jelentős hatása azonban diákjainkra az, hogy azonnali visszajelzést igényelnek, cserébe viszont szívesen dolgoznak olyan felületeken, ahol a saját fejlődésüket nyomon tudják követni, saját eredményeikkel is versenybe tudnak szállni. (vö: játékosítás, pontgyűjtés, szintek lépése…)
Nos, az EduBase a gyakorlásra ellenőrzött, sőt támogatott formában nyújt lehetőséget. Egyéni tanulási útvonalakat, paraméterezett feladatokat állíthatunk össze, azaz a saját beállításainktól függően, ahányszor megnyitja a feladatot a tanuló, az mindannyiszor új adatokkal jelentkezik.
Számos funkciója révén mind a gyerek, mind a tanár nyomon tudja követni a fejlődést. Lehetőségünk van segítségeket beprogramozni, de akár megoldási lépéseket is. Megmutathatjuk a megoldást, vagy elrejthetjük. Feladatainkat teljesen a tanítványainkra szabva magunk állíthatjuk elő, másolhatjuk, átszerkeszthetjük, mindezt úgy, hogy nem szövegszerkesztő alapú, hanem matematikai alapú platformon dolgozunk.
Mi ennek az előnye?
Ha csak egy helyes eredményt várunk, akkor beállíthatjuk, hogy nem számít, azt milyen, matematikailag helyes formában adja meg a tanuló, nem karakterek egyezését ellenőrzi a rendszer, hanem azt, hogy matematikailag helyes-e.
A képzés célja, célkitűzései:
Olyan platform használatába kap betekintést a résztvevő, mely a matematika tanításának speciális igényeit képes kiszolgálni. Az EduBase olyan, sokoldalú, matematikai feladatlapszerkesztő, melyben saját feladatainkat nem csupán változatos foemákban tudjuk előállítani, de a paraméterezhetőség lévén olyan digitális feladatgyűjteményünk alakítható ki, mely egyazon a feladatot nagyon sok különböző formában general a felhasználónak. Célunk egy különösen hatékony digitális segítőt bemutatni, s annak alapszintű használatára felkészíteni a hallgatót.
Várható tanulási eredmények:
A tanfolyamon résztvevő pedagógusok a kurzus során elsajátítják, hogyan lehet a platformon:
- tanulói csoportot létrehozni;
- speciális feladattípusokat szerkeszteni;
- megalkotott saját feladattárból feladatsorokat összeállítani;
- a feladatsorokhoz különböző funkciókat rendelni;
- adott feladatot paraméterezni
- bajnokságokat szervezni;
- dolgozatot íratni;
- tanulói csoport adott időszakra vonatkozó tevékenységét áttekinteni (a rendszer automatikusan naplóz)
- kollégával együttműködni
- önálló tanulási útvonalat tervezni.
Célcsoport:
- 10-14 éves gyermekeket tanító matematika tanárok jelentkezését várjuk
Elvárt nyelvi szint: Magyar B2
Időtartam: 35 tanóra (1 hét)
A kurzus trénerei: Jakucs Erika és Pereczes Marianna
A kurzus dátuma:
Rovinj (magyarul)
2025.07.27-08.02. Planned
A kurzus helyszíne: Rovinj, Horvátország
A kurzus ára: 595 EUR
A kurzusdíj magában foglalja a kurzust, az Europass igazolást, az Erasmus+ dokumentációt (akinek szükséges), welcome ebédet vagy vacsorát, valamint egy kulturális programot.
Igényelhető források: Az Erasmus+ program keretében minden mobilitási költséget /utazási költség, tanfolyami díjak, szállás, megélhetési költségek/ az ösztöndíj fedez.
Tréner
Jakucs Erika és Pereczes Marianna
Tananyagfejlesztők, matematika tanárok
Jakucs Erika és Pereczes Marianna mindketten a nagymúltú és az eredményes matematikatanításáról híres Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium vezetőtanárai.
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!