A Gyermekek Háza inkluzív nevelési, oktatási gyakorlatára épülő képzés célja, hogy a pedagógusokat megismertesse a méltányosságon alapuló, befogadó iskolai környezet kialakításának elméletével és módszereivel. A hangsúlyosan gyakorlatorientált képzés során a pedagógusok megismerik az egyéni sajátosságok tanórai kezelésének lehetőségeit, pedagógiai módszereit, az adaptív, tanulói aktivitásra és együttműködésére építő tanulásszervezési módokat, az egyéni fejlesztés lehetőségeit.
A kurzus tartalma:
A tematikai egységek célja, hogy kialakítsa a pedagógusokban azt a nézetet, hogy az iskolai környezetet a tanulók egyéni szükségleteihez kell igazítani.
Megismerteti a pedagógusokat az inkluzív nevelés, oktatás jellemzőivel, az egyéni fejlesztési tervekkel, a differenciáló tanulásszervezési eljárásokkal, az árnyalt értékeléssel, az elfogadó légkörrel, a nevelési-oktatási folyamat résztvevőinek együttműködésével. A továbbképzés gyakorlatorientált, saját élményű, együttműködő tanulás jellemzi. A gyakorlat megismerését a Gyermekek Háza tematikus órarészleteinek bemutatása, elemzése biztosítja.
Tematikai egységek:
- Szemléletalakítás
- Az inkluzív iskola jellemzői
- Adaptív tanulási környezet
- Egyéni sajátosságokhoz igazodó tanulásszervezés
- A tananyag differenciálása
- Hatékony tanuló-megismerés
- Tanulási stílusok, többszintű intelligencia
- Kooperatív technikák
- Pedagógusszerep
- Kapcsolatok az iskolában
- Személyre szabott értékelés
A képzés célja, célkitűzései:
A pedagógusok elméleti és gyakorlati ismereteket szerezzenek a befogadó, inkluzív iskola jellemzőiről, az aktív tanulói részvételre építő differenciált tanulásszervezés gyakorlatáról, az iskola együttműködések fontosságáról.
Várható tanulási eredmények:
A résztvevők megismerik a tanulói aktivitásra épülő tanulás, a személyre szabott tanulástámogatás módjait, eszközeit. Jártasságot szereznek a módszerek alkalmazásában,
Célcsoport:
- Általános és középiskolai pedagógusok, gyógypedagógusok
A kurzus vezető trénerei: Kókayné Lányi Marietta és Szabóné Vajna Kinga
A kurzus időtartama: 35 tanóra (7 nap)
A kurzus nyelve: magyar, a kurzus elvégzéséhez min. B2 nyelvtudás szükséges
A kurzus helyszíne: Rovinj, Horvátország
A kurzus időpontja:
Rovinj (English)
2025.07.13-19. Planned
A kurzus díja: 595 EUR
A kurzusdíj magában foglalja a kurzust, az Europass igazolást, az Erasmus+ dokumentációt (akinek szükséges), welcome ebédet vagy vacsorát, valamint egy kulturális programot.
Igényelhető források: Az Erasmus+ program keretében minden mobilitási költséget /utazási költség, tanfolyami díjak, szállás, megélhetési költségek/ az ösztöndíj fedez.
Tréner
Kókayné Lányi Marietta és Szabóné Vajna Kinga
Gyermekek háza
Kókayné Lányi Marietta
1983-ban végezett a Budapesti Tanítóképző Főiskolán, majd diplomát szerezett az ELTE Bölcsészettudományi Karának Pedagógia szakán. Itt ismerte meg a nyugat-európai reformpedagógiai irányzatokat, az „alternatív” gondolatokat.
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!