Kurzusunk során bemutatásra kerül az óvodánkban már tíz éve sikeresen működő esélyteremtő program, mely megoldást kínál az óvoda és az iskola között lévő szakadék áthidalására. A résztvevők gyakorlatba ágyazva ismerhetik meg programunkat a bemenettől egészen a kimenetig.
A kurzus tartalma:
Egy gyermek életében jelentős lépcsőfok az iskola megkezdése, mely a gondtalan óvodai évek után nagy változást jelent számukra. Fontos, hogy ezt a változást a gyermekek hogyan élik meg, és, hogy a tanuláshoz milyen első élményeik társulnak. Ezek alapjaiban határozzák meg egy gyermek iskolai pályafutását.
A változásokhoz való alkalmazkodás kulcsa a fokozatosság, és kellő idő biztosítása a gyermekek számára. Mindez elvileg biztosított azon gyermekeknek, akiknek a szakértői bizottság vagy az Oktatási Hivatal még egy év óvodai nevelést javasol. Ugyanakkor a gyakorlatban nem mindegy, hogy ez a plusz egy nagycsoportos év hogyan telik. Az ismételt nagycsoport akkor a leghatékonyabb, ha az megfelelő átmenetet biztosít az óvoda és az iskola között. A gyerekek játékos környezetben, de tervezetten már egyre több – életkorukhoz és képességeikhez mért – feladattal és kihívással nézhetnek szembe. Olyan tevékenységekkel vannak megkínálva, melyek során gyakorolhatják erősségeiket, ugyanakkor felzárkózhatnak a nehézséget jelentő területeken, ezáltal pedig nagyobb eséllyel indulnak a sikeres iskolakezdés felé.
Óvodánkban már tíz éve működik a Palánta Esélyteremtő Program, mely átmenetet biztosít az óvoda és az iskola között az ismétlő nagycsoportos gyermekek számára. Kurzusunk során gyakorlati tapasztalatainkon keresztül mutatjuk be programunkat a bemenettől egészen a kimenetig. Ennek részeként szó lesz arról hogyan kerülnek az érintett gyermekek intézményünkbe, ott hogyan telnek mindennapjaik, és, hogy a program részeként milyen ellátásban részesülnek a nálunk töltött nevelési év során. Az intézményünkben zajló komplex fejlesztő munkát mind óvodapedagógusi, mind gyógypedagógusi szemszögből is megvizsgáljuk, valamint megmutatjuk hogyan tudunk együttműködni a fejlesztő folyamat többi szereplőjével is.
Betekintést nyújtunk az általunk alkalmazott módszerekbe és eszközökbe, illetve, hogy miként hasznosíthatóak ezek az óvoda-iskola átmenet támogatásában. Szó lesz továbbá arról, hogy a különböző változások (környezet, gyerekek képességei, köznevelés állapota) milyen újabb kihívásokat eredményeznek a munkánkban, és ennek következtében miként formálódik a program az évek során.
A képzés célja, célkitűzései
Képzésünk célja megismertetni a résztvevő pedagógusokat egy jól működő gyakorlattal az óvoda-iskola átmenet segítésére.
Várható tanulási eredmények
A résztvevő pedagógusok megismernek egy jól működő programot az óvoda-iskola átmenet támogatására.
Célcsoport: Óvodapedagógusok, gyógypedagógusok, fejlesztő pedagógusok
A kurzus vezető trénere: Szilágyi Kitty és Fónyi Noémi
A kurzus időtartama: 35 tanóra (7 nap)
A kurzus nyelve: magyar, a kurzus elvégzéséhez min. B2-C1 nyelvtudás szükséges
A kurzus helyszíne: Rovinj, Horvátország
A kurzus időpontja: 2025. július 20-26.
A kurzus díja: 595 EUR
A kurzusdíj magában foglalja a kurzust, az Europass igazolást, az Erasmus+ dokumentációt (akinek szükséges), welcome ebédet vagy vacsorát, valamint egy kulturális programot.
Igényelhető források: Az Erasmus+ program keretében minden mobilitási költséget /utazási költség, tanfolyami díjak, szállás, megélhetési költségek/ az ösztöndíj fedez.
Trénerek
Szilágyi Kitty és Fónyi Noémi
Óvodapedagógus, Gyógypedagógus, Pszichopedagógus
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!