A kurzus mentálhigiénés eszközök sajátélményű megismerésén keresztül segíti a pedagógusok hosszútávú lelki egészségvédelmét és ezáltal a kiégés megelőzését. Ahhoz, hogy a szakmai elégedettség és jóllét fenntarthatóan megmaradjon, fontos, hogy a szerepelvárásoknak való megfelelés és az egyén szükségletei, vágyai, törekvései harmóniában legyenek. A kiégés folyamatának, dimenzióinak, veszélyeztető tényezőinek ismerete és a folyamatos önreflexió együttesen szükségesek ahhoz, hogy ez a fenntarthatóság megvalósuljon. Erre kínál lehetőséget ez a kurzus.
A kurzus tartalma:
A pedagógushivatás a kiégés szempontjából kiemelten sok rizikófaktorral jár. A pszichés igénybevétel során a kifáradás természetes folyamat. Mivel a pedagógusoknak szupervíziós lehetőség nélkül kell megküzdeniük az érzelmileg nehéz helyzetekkel, segítség lehet számukra a pszichés öngondoskodás és lelki egészségvédelem eszközeinek ismerete.
A kurzus elméleti része bemutatja a kiégés folyamatát, dimenzióit, a prevenció és intervenció lehetőségeit. A pozitív pszichológia elméleti háttérre alapozva olyan mentálhigiénés eszközöket hoz elérhető közelségbe a résztvevő pedagógusok számára, melyekkel növelhetik lelki edzettségüket, hatékonyabban küzdhetnek meg a stresszel, meríthetnek belső erőforrásaikból és a támogató közösségi élményből. A képzés fókuszában a kapcsolati háló, a lelki rugalmasság, és az önreflexió áll.
A képzés célja, célkitűzései:
A kurzus célja az öngondoskodás, a lelki egészségvédelem eszközeire való figyelemfelhívás, mint lehetséges lépés a kiégés megelőzése felé, hiszen az öngondoskodás úgy hatékony, ha eszközeit már akkor használjuk a pszichés immunrendszerünk erősítésére, amikor „még” jól vagyunk.
További célkitűzések:
- a kiégés folyamatának megismerése
- az egyéni rizikófaktorok és erőforrások felismerése
- egyéni és csoportos mentálhigiénés eszközök megismerése, melyek segíthetnek a pszichés jóllét megőrzésében, az érzelmi szféra karbantartásában
- és az önegyüttérzés erősítésében
- a megküzdés hatékonyabbá tétele
Várható tanulási eredmények:
A kurzus segíti a résztvevőket abban, hogy
- megismerjék a kiégés folyamatát
- azonosítsák egyéni rizikófaktoraikat és erőforrásaikat
- együttérzéssel forduljanak önmaguk felé
- reflektáljanak gondolataikra és érzelmeikre
- bővítsék mentálhigiénés eszköztárukat
Célcsoport: Bármely korosztályt tanító pedagógusok, intézményvezetők
Tréner: Fabók Ágnes
A kurzus időtartama: 35 tanóra (7 nap)
A kurzus nyelve: magyar, a kurzus elvégzéséhez min. B2 nyelvtudás szükséges
A kurzus helyszíne: Rovinj, Horvátország
A kurzus időpontja:
Rovinj (magyarul)
2025.07.13-19 Planned
A kurzus díja: 595 EUR
A kurzusdíj magában foglalja a kurzust, az Europass igazolást, az Erasmus+ dokumentációt (akinek szükséges), welcome ebédet vagy vacsorát, valamint egy kulturális programot.
Igényelhető források: Az Erasmus+ program keretében minden mobilitási költséget /utazási költség, tanfolyami díjak, szállás, megélhetési költségek/ az ösztöndíj fedez.
Tréner
Fabók Ágnes
Pedagógus, szakvizsgázott mentor, relaxációs gyakorlatvezető, mentálhigiénés szakember
Fabók Ágnes tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán angol-művészettörténet szakon végezte, majd az Óbudai Egyetemen gyakorlatvezető mentortanári diplomát, a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesületnél relaxációs gyakorlatvezető képesítést szerzett. A 2022-ben a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Szakirányú Továbbképzési Szakán mentálhigiénés szakemberként végzett. Jelenleg pszichodráma asszisztensi és szervezetfejlesztői tanulmányokat folytat.
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!