Sok időbe telik megtalálni azt a képet, ami megszólítja a képkultúrára minden eddigi generációnál jóval fogékonyabb Alfa generációs diákokat is? Nehéz olyan ábrát találni, ami jól összefoglalja egy-egy tananyagrész mondanivalóját? Szívesen készítene rövid videókat a tananyag színesítése érdekében, de nincs hozzá bátorsága? Sok prezentációja van, ami nem igazán köti le a diákokat? Ha ismerősek a fenti problémák, akkor ez a kurzus önnek szól!
A kurzus tartalma:
Ahhoz, hogy digitálisan kreatívak lehessünk, nem kell sok programot használnunk, elég mindössze az Adobe kifejezetten az oktatás segítésére kifejlesztett platformját megismernünk. Játszi könnyedséggel készíthetünk GIF-eket, plakátokat, ábrákat, összefoglaló infografikákat, videókat, rövid animációkat és tematikus weboldalakat. A mesterséges intelligencia adta lehetőségekkel is meg fogunk ismerkedni kiegészítő tevékenységként.
A képzés célja, célkitűzései:
A képzés célja az, hogy a digitális tartalomfejlesztés ezentúl ne jelentsen akadályt a kurzust elvégző pedagógusok számára, sőt magabiztosan mozogjanak a digitális világban. A résztvevők gyakorlatához pontosan illeszkedő vizuális megoldásokat szeretnénk nyújtani, ezért azt kérjük, hogy a kollégák konkrét kérdésekkel érkezzenek, javasoljanak olyan tananyagrészt, amit a jövőben színesebben szeretnének tanítani.
Várható tanulási eredmények:
- Digitális írásbeliség fejlesztése: A résztvevő képes lesz hitelesen és érthetően közvetíteni az információkat a megismert alkalmazások segítségével. Hatékonyan használja a digitális platformokon készült tartalmakat, ábrákat, szövegeket, képeket és videókat pedagógiai munkája során.
- Kreatív problémamegoldás: A kurzuson résztvevő kolléga új nézőpontból közelíti meg a tanítási folyamat során felmerülő problémákat. Megismeri és alkalmazza a design thinking módszerét, ezzel ösztönözve a kreatív gondolkodást a diákok körében.
- Digitális eszközhasználat: A résztvevő ismeri a digitális eszközöket és alkalmazásokat, és bátran használja azokat a tanítás során. Képes innovatívan tananyagot fejleszteni digitális eszközök segítségével, és kreatívan kombinálni a különböző digitális formátumokat, ezáltal élményszerűbbé téve a tanulási folyamatot.
- Digitális együttműködés fejlesztése: A képzés során a résztvevők közösen fejlesztenek tananyagot csoportmunka keretében, és aktívan használják a digitális platformok által kínált együttműködési lehetőségeket, erősítve a csapatmunkát és a közös gondolkodást.
- Adaptív tanulás segítése: A résztvevő képes a digitális tartalmakat differenciálni a diákok eltérő tanulási stílusához és ritmusához igazodva, ezzel elősegíti a tanulók egyéni fejlődését. Képessé válik az eltérő digitális műveltséggel rendelkező diákok digitális kompetenciájának fejlesztésére.
- Kritikai gondolkodás fejlesztése: A résztvevő segíti a diákok kritikai szemléletének fejlődését a digitális médiával és információkkal kapcsolatban, támogatja a diákokat az információk értékelésében és a megbízható források azonosításában.
Célcsoport: pedagógusok, könyvtárostanárok, pedagógiai munkát segítő kollégák, vezetők
A kurzus trénere: Pataki Marianna
A kurzus időtartama: 35 tanóra (7 nao)
A kurzus nyelve: magyar, a kurzus elvégzéséhez min. B2 nyelvtudás szükséges
A kurzus helyszíne: Rovinj, Horvátország
A kurzus időpontja: 2025. július 27-augusztus 02.
A kurzus díja: 595 EUR
A kurzusdíj magában foglalja a kurzust, az Europass igazolást, az Erasmus+ dokumentációt (akinek szükséges), welcome ebédet vagy vacsorát, valamint egy kulturális programot.
Igényelhető források: Az Erasmus+ program keretében minden mobilitási költséget /utazási költség, tanfolyami díjak, szállás, megélhetési költségek/ az ösztöndíj fedez.
Tréner
Marianna Pataki
Szakértő könyvtáros, illusztrátor, grafikus
Lelkes szakértő könyvtáros, 18 éves tapasztalattal kétnyelvű környezetben, ahol kulcsfontosságú feladatok is szerepelnek; a hallgatók tanulmányi eredményeinek előmozdítása minőségi referenciaszolgáltatásokkal és könyvtári kutatási projektekkel, rugalmas tanulási környezet kialakításával és az olvasás népszerűsítésével.
Lelkesen fejleszti a könyvtári tereket és szolgáltatásokat tervezői gondolkodásával és a UX módszerek megvalósításával.
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!