Interaktív, gyakorlatorientált képzés, melynek célja, hogy a tanfolyam végére a résztvevők képesek legyenek tudatosan beépíteni tanóráikba a különböző digitális eszközöket, tartalmakat. Megtanulják használni a különböző applikációkat, webes felületeket, melyekkel színesebbé és motiválóbbá teszik óráikat.
A kurzus tartalma:
A tréner saját pedagógiai munkája során is tapasztalja, hogy a mai rohanó, ingergazdag környezetben nem könnyű a tanórákon felkelteni és főleg fenntartani a gyerekek érdeklődését, motiváltságát. Ebben a megváltozott világban, ahol a gyerekek már rutinosan használják a mobiltelefont, a számítógépet, a tabletet, az internetet, kell tudni elhelyezni a különböző tantárgyak oktatást úgy, hogy az „megfeleljen” a mai diák elvárásainak.
A tanfolyamon, szakos végzettségtől függetlenül, a pedagógusok megismerik, hogy a tanóra melyik szakaszában, milyen applikációt, milyen pedagógiai céllal érdemes és lehet használni. A kurzuson résztvevő kollégák tanítási gyakorlata megújul. Az elsajátított ismeretek birtokában, az új típusú tanítás – tanulás alkalmazásával a pedagógiai munkájuk hatékonysága nőni fog. A megismert applikációk felhasználásával motiváltabbá tudják tenni tanítványaikat. A tanultak birtokában a tanárok képesek lesznek az IKT eszközök és applikációk tudatos felhasználására.
A képzés célja, célkitűzései:
A tanfolyamnak alapvetően nem csak az a célja, hogy újabb és újabb alkalmazások használatát tanítsa meg, sokkal inkább az, hogyan lehet megkeresni, kiválasztani, majd alkalmazni az óra pedagógiai célkitűzéséhez szükséges legalkalmasabb applikációt, programokat.
A kurzus további célja, egy új, minőségileg más oktatási forma megismerése, kipróbálása, tesztelése.
A képzésen szerzett ismeretek birtokában a kollégák maguk alakítják ki a számukra és a gyerekek számára legmegfelelőbb tanítási – tanulási környezetet. A tanultak segítségével, óráikon egyre jobban háttérbe szorul az ismeretátadó, információ közlő szerep, s helyét elfoglalja a pedagógus facilitátor tevékenysége.
A munka során a pedagógusok elsajátítják azon programok, applikációk használatát, melyek segítségével érdekesebb, látványosabb, s nem utolsó sorban hatékonyabb lesz:
- a tanulók motiválása,
- az új anyag feldolgozása, gyakorlása,
- a megszerzett ismeretek rendszerezése,
- az ismétlés,
- az összefoglalás,
- a számonkérés, az ellenőrzés.
Várható tanulási eredmények:
Sikeresnek tekinthető a kurzus:
- ha a kollégák megtanulják használni az új tanulástechnikai eljárásokat, eszközöket,
- ha otthonosan mozognak a korszerű IKT eszközök világában, képesek azokat a tanóráikon használni,
- ha tudatosan használják az oktatási keretrendszereket, felhő alkalmazásokat
- ha a választott applikációkat eredményesen fogják tudni integrálni a tanítás – tanulás folyamatába,
- ha a megfelelő applikációt, a megfelelő didaktikai célhoz tudják rendelni,
- ha kritikusan képesek használni munkájuk során a különböző kép- és videó megosztó portálokat,
- ha a tanulók részéről nő majd a tanulási kedv, aktívabbak, motiváltabbak, kreatívabbak lesznek, az órákon,
- ha a megismert alkalmazások segítségével a diákok elsajátítják az önálló ismeretszerzés képességét.
A növekvő sikerélmény a tanulás során növekvő motiváltsággal jár, ami a tabletek, okostelefonok, különféle alkalmazások használatának további elterjedését eredményezi, ez pedig a tanári munka hatékonyságát növeli. A motivált, eredményes tanuló pedig a befektetett tanári munka megtérülését jelenti.
Célcsoport:
- bármely szakos általános és középiskolai tanárok, tanítók
- felnőttoktatásban dolgozó pedagógusok,
- intézményvezetők
A kurzus trénere: Krizsán Pál
A kurzus nyelve: magyar, a kurzus elvégzéséhez min. B2 nyelvtudás szükséges
A kurzus időtartama: 35 tanóra (7 nap)
A kurzus dátuma:
Rovinj (magyarul)
2025.07.13-19. Planned
Málta (magyarul)
2025.10.20-25. Planned
A kurzus helyszíne: Rovinj, Málta
A kurzus ára: 595 EUR
A kurzusdíj magában foglalja a kurzust, az Europass igazolást, az Erasmus+ dokumentációt (akinek szükséges), welcome ebédet vagy vacsorát, valamint egy kulturális programot.
Igényelhető források: Az Erasmus+ program keretében minden mobilitási költséget /utazási költség, tanfolyami díjak, szállás, megélhetési költségek/ az ösztöndíj fedez.
Tréner
Krizsán Pál
Könyvtár – történelem szakos tanár
Krizsán Pál több, mint negyven éves pedagógus múlttal rendelkező könyvtár – történelem szakos tanár, 1977 óta tanít a Pilisvörösvári Templom Téri Német Nemzetiségi Általános Iskolában.
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!