A kurzus célja, hogy a pedagógusok saját élményeiken tapasztalják meg a mesék és a múzeumi tárlatok összekapcsolásával létrejövő önismereti munkát. Ez a módszer támogatja mesékbe rejtett bölcsességek kibontását, az átkeretezést, a nézőpontváltást és a szorongásoldást, azaz a reziliencia erősítését.
A kurzus tartalma:
A kurzus célja, hogy a pedagógusok saját élményeiken tapasztalják meg a mesék és a múzeumi tárlatok összekapcsolásával létrejövő önismereti munkát. Ez a módszer támogatja mesékbe rejtett bölcsességek kibontását, az átkeretezést, a nézőpontváltást és a szorongásoldást. A megismert módszertan segítségével mindennapi munkájuk során alkalmazni tudják a mesék által kínált személyiségfejlődési lehetőségeket. Megtanulják felismerni az életben felmerülő elakadások, nevelési helyzetek nehézségeinek mesék által kínált megoldását.
Az egyhetes elméleti és gyakorlati képzési program a tanításnak egyszerre hagyományos és újszerű alkalmazását öleli fel. Célja, hogy inspirálóvá és érdekessé tegye az órákat az iskolai frontális oktatás helyett. Ez a tanfolyam alkalmas az általános iskola felső tagozatán, közép-, szak- és felsőoktatásban, valamint a felnőttoktatásban résztvevő pedagógusok számára.
A tanfolyam során számos történetfelhasználási ötletet ismerhet meg a résztvevő egyéb technikák, módszerek alkalmazásával: az intelligencia fajtáival, a kooperatív módszerrel, drámajátékokkal, coaching szemléletmóddal, a kérdezéstechnikával, az asszociációs- és szókártyák használatával, a dalok, mondókák és hangszerek alkalmazásával, melyek mind színesítik és mélyítik a módszer hatását.
Az interaktív tanfolyam ösztönzi a pedagógusok részvételét a műhelymunkákban és a csoportmunkában. A tanfolyam zárásaként arra kérjük, dolgozza ki saját személyes fejlesztési tervét, és valósítsa meg, amit szívesen kipróbálna a saját óráján.
A képzés célja, célkitűzései:
A mesék és múzeumi tárlatok kapcsolódásának, működésének ismerete, a mesék pszichológiai és pedagógiai hatásának alkalmazása, a tárlat és mese értékközvetítő hatásának alkalmazása, a kooperativ módszerek, drámaelemek alkalmazása, coaching szemléletmód alkalmazása.
Várható tanulási eredmények:
A mesék használatának adekvát alkalmazása múzeumokban -mint módszer – önálló alkalmazása.
Célcsoport:
- Egyetem és/vagy főiskolai végzettség, tanító, tanár az általános iskola felső tagozatán, közép-, szak- és felsőoktatásban, valamint a felnőttoktatásban.
Tréner: Nagy Luca
A kurzus időtartama: 35 tanóra (7 nap)
A kurzus nyelve: magyar, a kurzus elvégzéséhez min. B2 nyelvtudás szükséges
A kurzus helyszíne: Rovinj, Horvátország
A kurzus időpontja:
Rovinj (magyarul)
2025.07.27-08.02. Planned
A kurzus díja: 595 EUR
A kurzusdíj magában foglalja a kurzust, az Europass igazolást, az Erasmus+ dokumentációt (akinek szükséges), welcome ebédet vagy vacsorát, valamint egy kulturális programot.
Igényelhető források: Az Erasmus+ program keretében minden mobilitási költséget /utazási költség, tanfolyami díjak, szállás, megélhetési költségek/ az ösztöndíj fedez.
Tréner
Nagy Luca
Pedagógus, Meseterapeuta, Coach, Mediátor, Mentor
Nagy Luca pedagógus, alkotó-fejlesztő metamorphoses meseterapeuta, Life coach, mediátor, mesés önismereti mentor.
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!