2024. július 21-től július 27-ig részt vettem az Erasmus + program támogatásával a „Kalandra fel – IKT a tanórákon 2.0” című kurzuson Rovinjban, Horvátországban.
A kurzuson a Budapest XXII. kerületi Budai Nagy Antal Gimnáziumot képviseltem angol szakos gimnáziumi tanárként. Célom az volt, az IKT eszközök segítségével motiváló módszereket ismerjek meg, a pedagógiai eszköztáramat bővítsem, a szakmai munkámat megkönnyítő eszközök használatát sajátítsam el, érdekes szótanuló, véleménykifejtő, játékos feladatokat létrehozni képes alkalmazásokat ismerjek meg, és használatukat begyakoroljam. Tanári motiváció, önbizalom fejlesztése is céljaim között szerepelt.
A kurzus vezetője Krizsán Pál, informatika – történelem szakos kolléga volt, aki az IKT eszközök témájában elmélyülve osztotta meg velünk tudását, mutatta be, miként használja mindennapi tanítása gyakorlatában az eszközöket. A kurzus magyar nyelven folyt, Magyarországról és a határon túli országokból érkeztek kollégák, akikkel szakmai kapcsolatokat építhettünk. A képző intézmény, Hungary Expert for Teachers, amely továbbképző intézmény, ideális helyszínt biztosított a kurzus számára. A város központjában található az épület, modern IKT eszközökkel, klímával felszerelt teremben tanulhattunk. A képző precízen szervezte a kurzus minden részletét, színes kulturális programokat is biztosított.
Nagyon jó választás volt számomra ez a képzés, mert az IKT eszközök használatában fejlődésre volt/van szükségem és számos ötletet kaptam a következő területeken: pdf anyagok vágása, szerkesztése, hang és videó vágása, szerkesztése, prezentációk készítése online platformok segítségével, feladatlapok, quiz-ek összeállítása, szótanuló kártyák létrehozása, szabadulószoba jellegű feladatok létrehozása, kérdőívek, véleményt nyilvánító, szavazó kérdések szerkesztése. Megismerkedtem a felelős internet használat legfőbb szabályaival is. A tanultakat jól fogom tudni kamatoztatni a következő tanév során, mivel döntően tehetséggondozó csoportokban tanítok emelt óraszámban, ahol a motiváció és a gyors, hatékony oktatás érdekében változatos feladatokat kell használnom, repertoárom bővült.
A kamaszok szívesen játszanak is, amely azonban nem haszontalan időtöltés nyelvórán sem, hanem a megfelelően tervezett és vezetett játékok komoly nyelvismeretet közvetítenek és integráltan fejlesztik a nyelvi készségeket is. Felületeken létrehozható játékokat is be fogok építeni a tanóráim keretei közé.
A kollégákkal közös munka – pár-és csoport munka – lehetővé tette, hogy egymás szakmai gyakorlatába betekintést kapjunk, és a csoportdinamikára is kaptunk útmutatást.
A tanulási hét során a délutáni szabadidő alatt lehetőségem nyílt megismerkedni a horvátországi, különösen a rovinji kultúrával. Bejártam Rovinj városát, meglátogattam a város híres templomát, a képző intézmény szervezésében ellátogattam Motovun és Groznan városkájába, amely az Isztria belső, hegyvidéki oldalát mutatta meg.
A természeti szépségeket is igyekeztem felfedezni egy hajóút során, amely a kurzus részét képezte, tengerpartis séták során a naplementében is gyönyörködhettem. A képző által szervezett programok ideje alatt közelebbi barátságot kötöttünk a képzés többi résztvevőjével. Számos helyi specialitást is megkóstoltam.
A szabadidős programok lehetőséget nyújtottak kötetlen beszélgetésekre, a munkatársak jobb megismerésére, ami úgy érzem a következő tanévben segíteni fog a közös munkában: Messenger csoporton keresztül tartjuk a kapcsolatot.
Hasonló magas színvonalú képzést kívánok a többi résztvevőnek is. Remélem, hogy a jövőben lesz még lehetőségem részt venni hasonló jól szervezett, magas színvonalú képzésen az ERASMUS + program keretében.
További hasonló írások
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!