Vezetőnek lenni nehéz. Pedagógusként intézményvezetőnek lenni még nehezebb, mert a két szerep különböző készségeket és szemléletmódot kíván. A képzés arra fókuszál, hogy megtanítsa mindazt a gyakorlatban használható tudást, technikát és gondolkodásmódot, ami a sikeres vezetőktől elvárt, és amelyekkel felvértezve intézményvezetőként a mindennapi kihívásoknak sikeresen meg tudnak felelni.
A kurzus tartalma
Sikeres vezetőnek nem születni kell, hanem olyanná kell válni. Ezért el kell sajátítani azokat a képességeket, technikákat, melyekkel a gyorsan változó környezet új kihívásaira a vezető új megoldásokat képes adni. A program során a résztvevők megismerhetik a sikeres vezetői készségeket.
A képzés első részében a vezetői önismeret és a hatékony, hiteles kommunikáció fejlesztése áll a középpontban. Megtanuljuk a helyzetnek megfelelő vezetési stílusokat, a különböző típusú emberekkel a megfelelő kommunikációt, illetve, hogy ki hogyan motiválható. A képzés második felében gyakoroljuk a paradigma váltást, és szót ejtünk az időgazdálkodásról is.
A bizalommal teli együttműködő szervezet kialakítása szintén vezetői feladat, ezért ennek módjáról is tanulunk. Intézményvezetőként sokféle nehéz helyzetet kell megoldani, ezért fejlesztjük a problémamegoldó készséget illetve konfliktuskezelésre és a nehéz beszélgetések lebonyolítására is koncentrálunk. A gyakorlati helyzetek és esettanulmányok feldolgozása révén a résztvevők a mindennapokban azonnal használható tudást, technikát, módszertant kapnak.
A képzés célja, célkitűzései
Ennek a gyakorlatias kurzusnak a célja olyan átfogó programot nyújtani az intézményvezetőknek, hogy megfeleljenek a különböző elvárásoknak. Így nemcsak a tantestületet tudják majd motiválni, irányítani hanem képesek lesznek a fenntartóval hiteles és hatékony kommunikációt folytatni, illetve a szülői elvárásoknak is megfelelni. Cél az is, hogy a kollegákkal is kölcsönös tisztelettel és hatékonyan együtt tudjanak működni.
Várható tanulási eredmények
- Megértik, milyen készségek teszik sikeressé a vezetőt.
- Erősítik önismeretüket és felismerik, hogy milyen belső erőforrásokkal, tulajdonságokkal, human kompetenciákkal rendelkeznek.
- Elsajátítják, mitől válnak hiteles vezetővé.
- Megtanulják a hatékony és személyreszabott kommunikációt és motivációt.
- Megértik, hogyan kell bizalmat építeni.
- Készen állnak egy nehéz beszélgetésre vagy konfliktusos helyzet hatékony kezelésére.
Célcsoport
Intézményvezetők vagy leendő intézményvezetők minden oktatási szinten.
A kurzus vezető trénere: Babos Éva
A kurzus időtartama: 35 tanóra (7 nap)
A kurzus nyelve: magyar, a kurzus elvégzéséhez min. B2-C1 nyelvtudás szükséges
A kurzus helyszíne: Rovinj, Horvátország
A kurzus időpontja: 2025. augusztus 03-09.
A kurzus díja: 595 EUR
A kurzusdíj magában foglalja a kurzust, az Europass igazolást, az Erasmus+ dokumentációt (akinek szükséges), welcome ebédet vagy vacsorát, valamint egy kulturális programot.
Igényelhető források: Az Erasmus+ program keretében minden mobilitási költséget /utazási költség, tanfolyami díjak, szállás, megélhetési költségek/ az ösztöndíj fedez.
Tréner
Babos Éva
Tréner, Tanácsadó, Szervezetfejlesztő
Közel 11 évet töltött el HR vezetőként az IKEA és Synergon cégeknél. 2001 óta saját vállalkozását vezeti.
Kattintson a gombra, jelentkezzen!
Jelentkezem erre a képzésre!