Nyeste Zsolt
Gamification and Active Methodologies in Education
Problem solving, decision making
Iskolánk idei Erasmus-pályázatának köszönhetően szeptemberben egy hetet tölthettem Limassolban, Cipruson a DOREA szervezésében egy "Problem solving, decision making" kurzuson. A tanfolyam célja - önmagunk mélyebb megismerésén túl - az volt, hogy segítsen jobban eligazodni az emberi kapcsolatok sűrűjében, és résztvevő kollégáimmal számtalan közös feladaton keresztül megtapasztalhattuk, hogyan is működik egy közösség, egészen a létrejöttétől a közös cél érdekében tett erőfeszítésekig. Ezeket a módszereket akár új csoportokkal, a közös munka elkezdése előtt is érdemes lehet alkalmazni, mert segítenek egymásra hangolódni. Amellett, hogy számtalan gyakorlatot próbáltunk ki közösen, eszközöket is kaptunk kézhez, amelyek esetleg egy konfliktushelyzetbe kerülve a segítségünkre lehetnek (5-steps coaching, Design thinking). Sajnos az utolsó napra kifutottunk az időből, ezért nem került mindenre sor, ennek ellenére tartalmas és érdekes programban volt részem, sok-sok külföldi kollégával, akikkel különösen érdekes volt egy ilyen témában angolul kommunikálni. A tanfolyamot végül egy közös kirándulás zárta, ahol megismerhettük a hagyományos, falusi életet és a remek ciprusi ételeket is megkóstolhattuk.
Továbbképzés Chelmsfordban
Idén szeptember 2. és 9. között az Erasmus+ KA1 jóvoltából egy nyelvtanárok számára induló IKT-témájú képzésen vettem részt Chelmsfordban, Angliában.
A továbbképzés izgalmasan alakult, hiszen még nyár folyamán a kurzus szervezését egy új intézmény vette át, és a későbbi hetek során is új és újabb módosítások jöttek. Végül három német, két olasz és egy spanyol kollégával együtt egy érdekes mix-kurzuson vettem részt (mindenki mást kapott, mint amire jelentkezett), ahol volt alkalmam angol mint idegen nyelv oktatása órákon is részt venni, illetve három nap IKT-oktatás is a program része volt. A kurzus nagyon intenzív volt, reggel 9-től délután fél 5-ig tartottak az órák, melyekhez a chelmsfordi Anglia Ruskin University biztosította nekünk a helyszínt. 8-án, szombaton egy londoni kirándulásra mehettünk, ekkor volt időnk kipihenni a tanórák fáradalmait (és rengeteg programot belesűríteni a napba). Érdekes, nyelvórákon alkalmazható játékos gyakorlatok mellett új applikációk és videoszerkesztő programok használatával is megismerkedhettünk, amelyeket igyekszem egyfelől majd a többi kollégával megosztani, másfelől pedig a további óráimba is beépíteni. És természetesen az angoltudásomnak is jót tett egy kis frissítés.
Tanártovábbképzés külföldön - pályázattal